Pazartesi - Cumartesi: 08:00-19:00Pazar - KapalıTelefon:0212 227 2084E-Posta: mail@dentcorner.com

Diş Çene Cerrahisi Nedir?

besiktas-cene-cerrahisi.jpg

Ağız, diş ve çene cerrahisi; ağız içerisinde, çenede ya da dişlerde meydana gelen hastalıkların ve çeşitli lezyonların tanı ve tedavisini gerçekleştiren bilim dalıdır. Cerrahi bir alan olduğundan bu alanda hizmet veren hekimlerin de kendilerini çok iyi yetiştirmiş olmaları gerekmektedir. Beşiktaş dişçi arayışında olanları için diş ve çene cerrahisi uzmanlarını bulmak sanıldığı kadar da zor olmayacaktır. Çünkü İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan Beşiktaş’da birbirinden iyi ve modern sağlık uygulamaları gerçekleştiren klinikler bulunuyor. Ağız, diş ve çene cerrahisi genellikle dişlerdeki aşınma, yıpranma ve de çene eklemi sorunlarının tamamını kapsar. Özellikle de yiyecekleri ısırmak, çiğnemek ya da yutmak sorun yaşamak alanın en yaygın problemlerinden biri olmuştur.

Ağız, diş ve çene cerrahisi aynı zamanda kişilerin günlük yaşamda da sıkça örneklerini gördüğü sesli solunum, konuşmada güçlük çekmek ve de horlamaya neden olacak anormal ağız açıklıklarından kaynaklanan sorunların giderilmesi için de çalışır. Bu alanda gerçekleştirilen işlemlerin tamamı profesyonel şekilde gerçekleştirilmelidir. Alanın ilgilendiği diğer sorunlar arasında ise; damağa gömülü diş çekimi, komplike diş çekimi, ağız, çene ya da yüz bölgesinde meydana gelmiş olan enfeksiyonlara cerrahi müdahale, çenedeki kistlerin ve tümör oluşumlarının cerrahi tedavisi, yumuşak doku hastalıklarının cerrahi tedavisi, kemik içi lezyon tedavisi yani apikal rezeksiyon, çene ve yüz bölgesinde meydana gelmiş olan kırıkları tedavi etmek, dental anlamda protez yapımından önce hem yumuşak hem de sert dokuların cerrahi anlamda düzeltilmesi işlemleri, çene ve yüz bölgesindeki ağrıların hem tıbbı olarak hem de cerrahi olarak tedavilerinin yapılması ve de çene eklemi hastalıklarının tedavisidir. Beşiktaş Diş Kliniği tarafından gerçekleştirilen tüm tanı ve tedavilerde hastalar her aşamada detaylı olarak bilgilendirilmektedirler.

Ağız, çene ve de diş cerrahisi uzmanları dudak yarığı ve damat yarığı tedavilerinde de önemli rol oynarlar. Tükürük bezinde meydana gelmiş olan hastalıkların tıbbi yöntemlerle tedavisinin sağlanması ya da cerrahi anlamda tedavi yapılması da gene uzman kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Her biri kendi alanında uzman olan hekimler ağız, çene ve de yüz bölgesindeki estetik ve fonksiyonel bozukluklara sebebiyet vermiş olan durumları ortadan kaldırabilirler. Günümüzde çok yaygın olarak görülmese de kanser tedavisi kapsamında uygulanması gereken ilaçların oluşturduğu kemik nekrozlarının tedavileri ve implant uygulamalarının tamamı da bu bilim dalının bir parçası olmuştur.

Beşiktaş diş kliniklerindeki uzmanlar genellikle büyük ciddiyet gerektiren cerrahi işlemlerden uzak durmaktadırlar. Bu da ağız ve çenede meydana gelen bazı sorunların ortadan kaldırılmasında geç kalmaya neden olabilir. Kişiler yukarıda belirtilen şikayetlerden herhangi biri nedeniyle kliniğe gitmek istiyorsa öncelikle tercih ettiği doktorun ağız, diş ve çene uzmanı olmasına dikkat etmesi gerekir. Daha sonrasında ise hangi kliniğin bu alanda hizmet verdiğine de önem vermek şarttır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin

İletişim Bilgilerimiz

Adres:   Beşiktaş Caddesi, Deniz Yıldızı İş Merkezi, No:1 Kat 3 Pk: 34353 Beşiktaş-İstanbul


Telefon

+90 0212 227 2084E-Posta

mail@dentcorner.comBizi Takip Edin

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Edebilirsiniz.Tüm Hakları Saklıdır 2020 . www.dentcorner.com