Pazartesi - Cumartesi: 08:00-19:00Pazar - KapalıTelefon:0212 227 2084E-Posta: mail@dentcorner.com

Diş Teli (Ortodonti) Tedavisi Faydaları

dis-teli-ortodonti-tedavisi-1200x800.jpg

Diş teli (Ortodonti) tedavisi sadece dişlere estetik bir görünüş vermek için değil, aynı zamanda ağız ve diş sağlığımızı koruma amaçlı da gerçekleştirilir. Bu tedavinin en önemli nedenleri aşağıdaki gibidir:

– Hastayı ileriki zamanlarda gerçekleştirilebilecek çene ameliyatlarından korur. Bu nedenle tedaviye mümkün olduğunca erken yaşlarda başlamak önemlidir.

– Hastanın çiğneme işlemini düzenler. Birbiriyle uyumsuz alt ve üst dişler, çiğneme fonksiyonunun düzgün yapılamamasına ve sindirim sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden alt ve üst dişler ısırma pozisyonunda birbiriyle uyumlu olmalıdır.

– Hastanın çene kapanma problemini ortadan kaldırır. Çenelerin birbiriyle uyumsuz büyümesi dişlerin çarpıklaşmasına ve kapanış problemlerine neden olur. Ergenlik dönemi bu tedavi için en uygun dönemdir. 15 yaş sonrası tedaviyi gerçekleştirmek zor olsa da mümkündür.

– Hastanın çene kaslarını korur. Uyumsuz dişler çene kaslarına baskı yaparak kaslarda deformasyona sebep olabilir. Diş teli tedavisi dişlerin uyumsuzluğunu engelleyerek çene kaslarını deformasyondan korur.

– Hastanın çene eklemlerinde oluşacak erimeleri engeller. Uyumsuz çene kapanışları, çene kaslarında olduğu gibi çene eklemlerinde de problemlere yol açar. Burada en büyük problem çene eklemlerinde oluşacak erimelerdir. Uzun dönemde böyle bir rahatsızlıkla karşılaşmamak için ortodonti tedavisi gerçekleştirilmelidir.

– Üst ve alt çenenin birbirine göre pozisyon farklılıkları, konuşma problemlerini de beraberinde getirebilir. Ortodontik tedavi, bu gibi konuşma bozukluklarını ve zorlanmalarını ortadan kaldırır.

– Çapraşık dişler, diş fırçalarken, fırçanın bazı bölgelere girmesini engeller ve dişlerin tam olarak temizlenmemesi nedeniyle diş çürükleri oluşabilir. Ortodonti tedavisi ile çapraşık dişler olması gereken konumlarına yerleşeceğinden, diş çürükleri de engellenmiş olur.

– Çapraşık dişler ve çene darlığı gülüş estetiğini de olumsuz etkiler. Düzgün sıralanmayan dişler üzerine gölge düşebilir ve dişler olduğundan daha koyu bir görüntüye sahip olabilir. Ortodonti tedavisi sayesinde düzgün sıralanan dişlerin üzerine gölge düşmez. Aynı zamanda dişlerin düzgün sıralanması, ışığı daha iyi yansıtmalarını sağlar.

– Ortodonti tedavisi aynı zamanda diş etlerini de korur. Çapraşık ve düzgün sıralanmamış dişler, diş etleri üzerinde baskıya ve apseye neden olabilir. Ortodonti tedavisi sayesinde düzgün hizalanan dişler, diş eti problemlerinin de önüne geçilmesini sağlar.

Eğer siz de diş teli tedavisine ihtiyaç duyuyorsanız, ileriki aşamalarda karşılaşacağınız rahatsızlıklardan korunmak için çok gecikmeden bir ortodontiste görünebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçmek İçin

İletişim Bilgilerimiz

Adres:   Beşiktaş Caddesi, Deniz Yıldızı İş Merkezi, No:1 Kat 3 Pk: 34353 Beşiktaş-İstanbul


Telefon

+90 0212 227 2084E-Posta

mail@dentcorner.comBizi Takip Edin

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Edebilirsiniz.Tüm Hakları Saklıdır 2020 . www.dentcorner.com