Pazartesi - Cumartesi: 08:00-19:00Pazar - KapalıTelefon:0212 227 2084E-Posta: mail@dentcorner.com

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

besiktas-estetik-dis-hekimligi.jpg

Özellikle de son zamanlarda estetik diş hekimliği uygulamaları son derece gelişmiş ve hastalara uygulanan tedavilerde de çok daha başarılı sonuçlar elde edilmeye başlamıştır. Bu alanı kısaca tanımlamak gerekirse Bonding, Diş Beyazlatma, lamine diş, zirkonyum kaplamak diş, implant tedavisi, pembe diş eti estetiği, tüm ortodontik işlemler ve de protez diş tedavilerini içine alan ve uzmanlık gerektiren işlemler bütünüdür diyebiliriz. Yapılan işlemlerin en temel amacı ise estetik bir görünüm, esteti bir gülüş yaratmaktır. Estetik diş hekimliği gerektiren tüm işlemler İstanbul Beşiktaş dişçi ve klinikler aracılığıyla başarıyla gerçekleştiriliyor. Öyle ki iyi bir diş kliniğinde ilk olarak genel diş muayenesi yapılarak sorunlar belirlenir. Akabinde ise meydana gelen problemlere estetik çözümler üretilmektedir.

Günümüzde hastaların en yaygın şikayetleri arasında dişin en basit sorunu olan sarı renklenmelerdir. Diş üzerindeki sarı renk kişilerin en estetik görünüşlerini olumsuz etkiler hem de kendilerini daha kötü hissetmelerine neden olur. Meydana gelen bu tür sorunları Beşiktaş Diş Kliği gibi tam donanımlı kurumlarda yaptırmak şarttır. Aksi takdirde kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Çünkü diş gerçek anlamda hassasiyet gerektiren işlemler bütünü olarak tanımlanmaktadır. Dişlerde zamanla meydana gelen ve estetik diş hekimliği alanına giren sarı lekelenmeler için diş beyazlatma operasyonu gerçekleştirilmelidir. Ancak daha ciddi problemlerde alanında uzman diş hekimleri tarafından gülüş tasarımı işlemlerinin de devreye girmesi söz konusu olabilecektir. Gülüş tasarımı gerçekleştirilirken birçok uzmanlık gerektiren işlemi aynı anda yapmak şarttır.

Estetik diş hekimliği alanına giren Bonding de gülüş tasarımının bir parçasıdır. Bonding yöntemi hastaların dişine zarar vermeksizin yapılan uzak düzeltmeler şeklinde tanımlanabilir. Yani dişlerdeki kırık ve çatlakların giderilmesi işlemidir. Genellikle kırık ya da çatlakların onarımında porselen laminalar kullanılır. Böylece kişinin ana dişine zarar vermeksizin en maksimum seviyede efektif bir gülüş elde etmek de kaçınılmaz hale gelmektedir. Beşiktaş diş kliniklerinde hastaların dişleriyle alakalı çok daha farklı istekleri de söz konusu olabilmektedir. Bunlardan biri de daha uzun diş yapısıdır. Özellikle de orta yaşlardaki bireyler dudak üzerinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi açısından dudak desteği veren uzun dişlere sahip olmak isteyebilirler. Tüm bu ve bunun gibi işlemlerin yapılmasına estetik diş hekimliği denilmektedir.

Uzun diş tedavisinde ise hekimler ilk olarak hastalara istedikleri ölçülerde mumdan dişler hazırlamaktadırlar. Hazırlanan diş hastanın ağzında prova edildikten sonra herhangi bir sıkıntı söz konusu değilse işlemlere başlanır. Akabinde ise istenilen dişler bilgisayar ortamında okutularak, hastalara hiçbir şekilde rahatsızlık hissi yaratmayacak şekilde özenle hazırlanır. Yapılan işlemlerin tamamında amaç estetik bir ağız yapısı elde etmekle birlikte estetik bir gülüş ortaya çıkarmaktır. Bu nedenle Beşiktaş Diş Kliniği olarak estetik diş hekimliği konusundaki engin tecrübelerimizden faydalanmanızı öneriyoruz.

Bizimle İletişime Geçmek İçin

İletişim Bilgilerimiz

Adres:   Beşiktaş Caddesi, Deniz Yıldızı İş Merkezi, No:1 Kat 3 Pk: 34353 Beşiktaş-İstanbul


Telefon

+90 0212 227 2084E-Posta

mail@dentcorner.comBizi Takip Edin

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Edebilirsiniz.Tüm Hakları Saklıdır 2020 . www.dentcorner.com