implant fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları, hastaya uygulanan tedavi işlemine göre değişiklik göstermektedir. İmplant markaları arasında fiyat farkı olduğu gibi, uygulanacak implant sayısına göre de fiyatlar değişmektedir. Yine de implant tedavi fiyatları önceki yıllara göre uygun seviyelere inmiş bulunmaktadır. Türk Diş Hekimleri Birliği’nin implant uygulamaları için verdikleri asgari ücretler vardır. İmplant tedavisinde bu fiyatların altına düşülmez. İmplant fiyatları, uygulama çeşidine ve kliniklere göre değişiklik gösterecektir. İmplantlar birim olarak fiyatlandırılırlar ancak operasyon yapılacak olan bölgenin hekimin çalışması açısından kolaylık ya da zorluğu bu değerde değişikliklere neden olabilmektedir. Ayrıca implant tedavisi bazı ileri cerrahi müdahaleler (alveol düzeltilmesi, sert doku greftleleme, yumuşak doku greftleme, sinüs lifting) gerektirebilir. Böyle bir müdahalenin gerekliliği de fiyat konusunda değişikliklere neden olacaktır.

İmplant tedavisinde en önemli nokta, tedaviyi gerçekleştirecek hekimin bu konudaki tecrübesi ve bilgi birikimidir. İmplant tedavisinde uzman hekimlerimiz birçok hastanın implant tedavisini başarıyla gerçekleştirmiştir.

İmplant fiyatları hastalar için genellikle yüksek maliyetli işlemler olarak görülebilir ancak uzun vadede bakıldığında diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha verimli ve ekonomik olduğu bilinen bir gerçektir. Bu doğrultuda size en iyi implant tedavi fiyatını sunabilmemiz için bize gelerek ücretsiz muayne olabilir ve tüm sorularınızı hekimlerimize danışabilirsiniz.

implant fiyatlari