Pazartesi - Cumartesi: 08:00-19:00Pazar - KapalıTelefon:0212 227 2084E-Posta: mail@dentcorner.com

İmplant Tedavisi Nedir?

besiktas-implant-tedavisi.jpg

Çeşitli nedenlerle meydana gelen diş kayıpları, hastaların çiğneme yeteneklerini olumsuz etkileyen bir faktördür. Gerek estetik gerekse de fonksiyonel açıdan çok büyük sıkıntıların yaşanmasına neden olan diş eksikliğinin implant tedavisiyle giderilmesi mümkündür. İstanbul’un en gözde semtlerinden biri olan Beşiktaşta faaliyet gösteren dent corner ve profesyonel diş tedavisi anlamında zengin seçenekler sunar. Özellikle de son zamanlarda yaygın olarak tercih edilen implant tedavisinin amacı eksik dişlerin yerine konmasıdır. Çene içerisine yerleştirilen ve çoğunlukla da vida şeklindeki yapay diş kökleriyle gerçekleşen tedavilerde, hastaların büyük bir kısmı iyi sonuçlar alarak memnun kalır. Operasyonlarda kullanılan malzemeler ise titanyumdan seçilir. Çünkü çene kemiği titanyumu vücudun bir parçası olarak algılar. Yüksek doku uyumu nedeniyle de tedavilerdeki başarı oranı oldukça yüksektir.

İmplant tedavisi Beşiktaş Diş Kliniği  Dent Corner tarafından da sıkça uygulanan bir işlemdir. Tek diş eksikliğinden hiç dişi olmayan hastalara kadar geniş bir yelpazede uygulama alanı söz konusudur. Operasyon gerçekleştirilirken hastaların sağlıklı dişlerine herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Tedavi sonrasında ise çiğneme hissi normale en yakın seviyeye getirilmektedir. Bazı durumlarda hastaların yaşadıkları diş kayıpları kapanışın değişmesine neden olabilir. Bu da çene ekleminde ciddi sıkıntıların meydana gelmesine neden olur. İmplant tedavisi basit bir işlem değildir. Cerrahi bir işlem olduğundan alanında uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır. Genellikle peridontal nedenlerden dolayı dişlerini kaybedenler, çürük sorunu, travma ta da herhangi bir nedenle diş eksikliği olan kişiler implant tedavisi için uygundur.

Diş eksikliğinden dolayı çene kemiğinde erime meydana gelmişse ya da kapanış değişmişse tedavi süreci normalden daha uzun bir süreç gerektirir. Ek tetkikler ve yapılacak olan ekstra işlemler hastaların daha iyi sonuç almasında etkilidir. İmplant tedavilerinin en önemli avantajlarından biri de çene kemiğinde meydana gelen erimeyi büyük ölçüde azaltmasıdır. Yapılan işlemler esnasında komşu dişlerin desteğine ihtiyaç duyulmaz. Tamamen koruyucu bir uygulamadır. Başarılı olmuş bir implant tedavisi, yapıldığı bölgedeki kemik erimesine ömür boyu engel olacaktır. Peki implant tedavisi kimler için uygun değildir? Bu tedaviyi kimlere uygulamak sakıncalıdır?

Baş ya da boyun bölgesinde daha önce radyoterapi işlemleri uygulanmış olan kişilerde, kemik gelişimi tamamlanmamış olan genç bireylerde ya da yoğun sigara kullanımının söz konusu olduğu insanlarda implant tedavisi uygulanamaz. Özellikle de sigara kullanımı implant tedavisi sürecinde açılan yaraların iyileşmesine engel olan bir faktördür. Aynı zamanda kontrolsüz diyabet hastaları, yüksek tansiyon sorunu olan kişiler, baskılayıcı ilaç kullananlar da hekimler tarafından gerçekleştirilecek olan konsültasyon işlemi sonrasında olumlu yanıt alınmamışsa implant tedavisi için uygun görülmezler. İmplant tedavisi 2 aşamadan oluşan bir diş eksikliği tedavisidir. İlk aşamada lokal anestezi işlemi yapılarak damakta diş için alan oluşturulur. Akabinde ise oluşturulan alanlara dişler yerleştirilir. İmplant kemikle bütünleştiğinde tedavi tamamlanmış olacaktır.

Bizimle İletişime Geçmek İçin

İletişim Bilgilerimiz

Adres:   Beşiktaş Caddesi, Deniz Yıldızı İş Merkezi, No:1 Kat 3 Pk: 34353 Beşiktaş-İstanbul


Telefon

+90 0212 227 2084E-Posta

mail@dentcorner.comBizi Takip Edin

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Edebilirsiniz.Tüm Hakları Saklıdır 2020 . www.dentcorner.com